Centra przetwarzania danych

 

Data Center działające stabilnie i bezpiecznie  jest fundamentem funkcjonowania systemu informatycznego dla większości  firm. Dobranie pojedynczych elementów dla Data Center jest często wyzwaniem, ale stworzenie koherentnego systemu jest sztuką. Dlatego kluczowe jest aby przy jego projektowaniu i budowaniu zwrócić uwagę na:

  • zabezpieczenia przed potencjalnymi awariami na każdym z poziomów (m.in. łącza, sprzęt, oprogramowanie, konfiguracje)
  • zapewnienie dostępności zasobów z punktu widzenia końcowego użytkownika (m.in. lokalny i globalny load balancing, mechanizmy podtrzymania sesji)
  • wyskalowanie wydajności – aby zapewnić odpowiednie parametry  pracy na starcie i przewidywalnej przyszłości przy zachowaniu rozsądnego poziomu cenowego
  • bezpieczeństwo  - zarówno w przepływie i  procesowaniu danych jak i w dostępie do urządzeń obsługujących Data Center
  • zarządzalność i troubleshooting – zaprojektowane środowisko musi maksymalne ułatwiać bezpieczne zarządzanie przez administratorów systemami Data Center i posiadać zaimplementowane mechanizmy pozwalające na szybką detekcję oraz znalezienie źródła awarii i problemów.
  • Logowanie zdarzeń – pozwalające na ciągłe monitorowanie zdarzeń, ich korelację a także będące podstawą do działań informatyki śledczej w przypadku włamań i innych incydentów bezpieczeństwa

Dużym wyzwaniem jest budowa klastra kilku Data Center działających w trybie Active – Active. Wymaga to zaprojektowania odpowiednich mechanizmów zarówno w warstwie sieciowej (load balancing), bezpieczeństwa (podtrzymanie sesji) jak i serwerowo – aplikacyjnej (replikacja danych).

 

W tworzeniu Data Center nie ma miejsca na eksperymenty – dlatego warto opierać się na sprzęcie renomowanych producentów posiadających odpowiednie referencje oraz na wiedzy osób, które mają gruntowne doświadczenie poparte realnymi wdrożeniami.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!
Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt na adres: sales@apius.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone © APIUS technologies 2011       Projekt i wykonanie: Projekt strony WWW - Artcards / NetSoftware